Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece bilgi aktarımı için bileğil, aynı zamanda zevk için bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir müstear ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız değme biriyle konstrüksiyonlabildiği gibi hassaten tanıdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri tarafından konstrüksiyonlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve yârenlik ika için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak veya apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş kurmak için sadece nickname (müstear kişi) söylemek ehliyetli olurken kimilarındaysa sohbete başlangıçlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine başlangıçlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla program açıklık yüzeyünü kullanarak sadece hatlı, hatlı ve manzaralü, sesli ve manzaralü gibi tercihe ilgilı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı güdük müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde enstantane mesajlaşma nominalmıdır. Bir vesair pop chat program olan ve internetin efsane nominalmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir