Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüce lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Organizasyon düzında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek sektöründe marka kuruluşu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk nöbet önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli yetişek sektöründe aile olarak birşunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En muhteşem ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çalışmalar yürüten KALKO, birşunca ayak topu, sepet topu bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde iz aldığı Heybetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taliı keşik Türkiye’nin en muhteşem özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir idare kurulunda iz almaktadır.

KALKO, yetişek düzında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı birşunca cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında yetişek düzında projeler yürütmektedir. Her sene birşunca öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile baş başa öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir