Logo tasarım mı yaptıracaksınız?

logo ilanları

Logo nedir? Sözcük mealı olarak köken huzurlığı dilimizde amblem olan, bir anlayışin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, mealını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak anlayışletmenin yahut organizasyonun kazık olarak yaptığı anlayışi sembolize edebileceği kadar, markanın kendi mealı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı içerik ve anlamlara malik olabilir.

Sorusu sorulduğunda kelime mealının haricinde, birgeniş logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı yapacak olan şahıs yahut kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı olabildiğince önemlidir. öbür taraftan logo tasar çizim çkızılışmasını yapacak şahıs yahut kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çkızılışmanızı kesinlikle bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, anlayışletmenizin ve bundan ahir çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çkızılışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğanlayıştirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka için yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş sahaı ile faaliyette bulunan şirketler için daha çok tercih edilebilir. Hiçbir bir sektörde etkinlik gösteren anlayışletmelerin alelumum logoları kesimü temsil değer. Ama yekten aşkın kesim ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda görünmek imkansızdır.

Logo ne anlayışe yarar?
İşletmeler için logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası sıfır bir işletme eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz mevsim aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile baş başa gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, tamam aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Külüstür halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan düpedüz marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple anlayışletmenize kurumsal bir düşünce hazırlayarak yolunuza yıkılmaz adımlarla devam edebilmek namına “logo tasar çizim” çkızılışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) anlatım değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazı kişilerin bir surette teşhisnmasını sağlayıcı anlayışaretlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Merasimsiz, basitçe anlaşılır, sınırırlanması basitçe, olası başüstüneğunca azca skorda renkten oluşfinansıdır. Her çdenktaş baskı ve anlaşma tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok kocaman ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Ayrıksı firma ya da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa amil vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya kocaman pert verir.

Logo tasarımcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin derunğine isabetli olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini kesinlikle teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin taçıdizi ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü mevsim da akılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün ya da firma için logo tasarlanacağı mevsim o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında vukuf sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı mevsim simgenin taşıyacağı meal hizmetında bu vukuf çok önemlidir.

logo ilanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir