Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milletler, çocuk esenlığı dair çeşitli çkızılışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziksel, zihnî ve içtimai esenlıklarını sıyanet etmek ve iyileştirmek muhtevain birgani çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile çocukların haklarını ve evetşamma şartlarını düzeltmek muhtevain birgani çkızılışmalarda bulunmuştur.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk esenlığı dair en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte bulunduğunu unutmamak gerekir. Bu kontrat, tüm çocukların benibeşer haklarını koruyacak ve vüruttirecek önlemlerin kızılınmasını öngörür.
Birleşmiş Milletler, çocuk esenlığı dair çeşitli ülkelerde, mevzii topluluklarla ve popülasyon grupları ile ortaklık yapmaktadır. Sağlıklı gıdaların, safi deniz ve temiz koşullarının esenlanması, aşılama programlarının yürütülmesi konularında çkızılışmalar yapmaktadır. Bunların canipıkeşik çocukların er evetşta kıraat yazma becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin esenlanması konularında çkızılışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milletler, çocukların esenlıklı ömür sürdüklerinden sakıncasız olgunlaşmak muhtevain günce ihtiyaçların zıtlamasına müteveccih programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların esenlıklı beslenmelerine yardımcı olgunlaşmak, hastalıklardan korunmalarını yağdırmak, içmece suyunun sağlıklı olmasını yağdırmak, aile hekimliği ve esenlik hizmetlerinin yaygınlaşması kadar birgani konularda farklı ülke ve mevzii topluluklarla çkızılışmalar strüktürlmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milletler çocuk esenlığı konusunu öncelikli bir sayfa olarak ele almaktadır. Bütün dünyada çocukların esenlıklı ve ongun bir hayat sürmeleri muhtevain çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu beyninde, çocukların fiziksel ve zihnî esenlıklarını koruyacak esenlik hizmetleri, aşılama programları, sağlıklı ömür koşulları, esenlıklı beslenme ve emniyetli çocukluk devri kadar konularda müşterek faaliyet etmektedir. Antrparantez, Birleşmiş Milletler, çocukların eğitim haklarının korunması ve vüruttirilmesi dair da çkızılışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve yeksan şartlarda eğitim haklarının kullanımını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi dair meydana getirilen çkızılışmalar, dünya çapında esenlıklı bir hayat sürmelerine ağırlık etmektedir. Böylelikle çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak vürutebilmesi muhtevain öncelikli olarak ele kızılınmaktadır. Bütün dünya ülkeleriyle ortaklık yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Direktörü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletler ile birgani çkızılışma yürütmüştür. Bunların yanı sıra geçmiş periyot umumi sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile birebir temameler yapmıştır. Bu sayede sığınmacı çocuklar ve çocuk esenlığı konularında önemli skorlar aldırmıştır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile temamelerinde sadece çocukların esenlıklı ve ongun bir hayat sürdüklerine yardımcı olgunlaşmak istemiş ve bu konuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milletler, tüm dünya çapında çocukların esenlıklı ve adaletli bir hayat sürdüklerine yardımcı olgunlaşmak muhtevain çkızılışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir